ПГ "Свети Димитър Солунски"
Професионалната гимназия в град Белослав

Приключи ученическата мобилност по програма Еразъм+

На 30 април 2026 г. приключи ученическата мобилност в Малта за възпитаниците на Професионална гимназия "Свети Димитър Солунски", гр. Белослав. Участниците по проект № 2025-1-BG01-KA122-VET-000318606, финансиран по програма Еразъм+ на Европейския съюз, се завърнаха в България с нови професионални умения, ценен международен опит и незабравими спомени.
 
По време на престоя си учениците от специалности „Корабостроене“ и „Ремонт на кораби“ имаха възможност да работят в реална работна среда в партньорство с компаниите Tug Malta и FSSA. В рамките на практическата подготовка те се включиха в дейности, свързани с поддръжка и ремонт на плавателни съдове, обработка на метални конструкции, работа със специализирано оборудване и спазване на международните стандарти за безопасност и качество в морската индустрия.
 
Практиката в международна среда помогна на учениците да развият техническите си знания, уменията за работа в екип, професионалната дисциплина и комуникацията на чужд език. Участието в мобилността допринесе за повишаване на тяхната увереност и мотивация за бъдеща реализация в сектора на корабостроенето и кораборемонта.
 
Всички публикации по програма Еразъм+ са финансирани от Европейския съюз. Изразените възгледи и мнения обаче принадлежат изцяло на техния(ите) автор(и) и не отразяват непременно възгледите и мненията на Европейския съюз или на Европейската изпълнителна агенция за образование и култура (EACEA). За тях не носи отговорност нито Европейският съюз, нито EACEA.